Aktualności

Nie możesz przegapić najważniejszego wydarzenia w tym sezonie!

Podsumowanie naszego startu w 70 Rajdzie Polski

20  WRZ  2013

Jubileuszowy 70 Rajd Polski podobnie jak dla wielu innych załóg okazał się dla nas piekielnie trudnym wyzwaniem.
 
Paweł Danilczuk „Felix”: W tym roku też dojechałem do 2 odcinka z tą jednak różnicą, że zamiast powiedzieć „przepraszam…” było „o żesz… gdzie moje sprzęgło”.  Pierwszy więc dzień zakończył się dla nas przedwcześnie i zmuszeni byliśmy do skorzystania z opcji Super Rally. W drugim dniu rajdu, pogoda znacznie się polepszyła co zdopingowało nas do szybszej jazdy. Sytuacja w klasie N podczas drugiego dnia była praktycznie już poukładana i walka w grupie rozpisana.

 

Osiągnęliśmy metę i zebraliśmy punkciki za drugi dzień, które umocniły nas w jakimś stopniu na 2 pozycji w gr N. Muszę przyznać, że jazda po szutrze i długie skoki po hopach sprawiały nam dużo przyjemności i pozwoliły zebrać dużo doświadczenia rajdowego. Przyznam również, że nie jestem szybkim kierowcą na nawierzchniach szutrowych ale mam nadzieję, że w tym roku zima będzie śnieżna i nadrobię braki. Wracając do rajdu to osobiście uważam, że takie widowisko powinno być zorganizowane przynajmniej w połowie lata - posiadacze kaloszy będą wiedzieć co mam na myśli Dziękujemy naszym partnerom Expert Auto Broker i Felix2 bez których start nie byłby możliwy, dziękujemy 4Turbo za obsługę samochodu i dziękujemy Wam Kibice za wspaniały doping i wsparcie na odcinkach.   

 


Maciej Gleixner: To był jeden z trudniejszych Rajdów w jakich udało mi się wystartować. Pogoda niestety nie dopisała i przed samymi zawodami zamieniła drogi w bagno. Wiedziałem, że walka w tych warunkach będzie ruletką i ryzykując można dużo zyskać, ale i też wiele stracić. Niestety, dla nas zmagania skończyły się na drugim oesie pierwszego dnia. Przyczyną była awaria sprzęgła, co uniemożliwiło dalszą jazdę. Mimo wszystko podjęliśmy decyzję, że wystartujemy w drugi dzień, aby sprawić sobie, a także kibicom jak najwięcej przyjemności z naszej jazdy. Nie obyło się bez wymagających momentów, kiedy to na ostatnim oesie zapadł zmrok, czego nie przewidzieliśmy i w efekcie jechaliśmy po ciemku przyświecając sobie seryjnymi lampkami. Ilość punktów, jaką uzyskaliśmy w Mikołajkach pozwala nam w rezultacie tylko na walkę o tytuł I v-ce mistrza grupy N. Mimo tego jesteśmy nastawieni pozytywnie i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, żeby ten plan w pełni zrealizować. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w nasz start, za pomoc i wsparcie nas na tym arcytrudnym Rajdzie, oraz wszystkim kibicom za doping, pomimo tego że nie było im dane cieszyć się w pełni tym wydarzeniem ze względu na ciężkie warunki pogodowe.

Krzysztof Cymerman (koordynator zespołu) – Jubileuszowy 70 Rajd Polski podobnie jak dla wielu innych załóg okazał się dla nas piekielnie trudnym wyzwaniem. Już na samym początku, trudów mazurskich szutrów nie wytrzymało sprzęgło. Dzięki systemowi SuperRally i ofiarnej pracy zespołu 4turbo przystąpiliśmy do rywalizacji drugiego dnia rajdu zajmując drugie miejsce w klasie podczas niedzielnego etapu. Serdeczne podziękowania dla wszystkich kibiców którzy dopingowali nasz zespól pomimo fatalnych warunków pogodowych.

Galeria

Kliknij w miniaturę i zobacz powiększenie

Najbliższy start:

54 Rajd Barbórka
10 grudnia 2016

strona rajdu

Polecamy