Aktualności

Nie możesz przegapić najważniejszego wydarzenia w tym sezonie!

23 Rajd Rzeszowski - Podsumowanie naszego startu

12  SIE  2014

W dniach 7-9 sierpnia została rozegrana kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 23 Rajd Rzeszowski. Impreza trudna i wymagająca. W tym roku poziom trudności ze względu na panujące warunki atmosferyczne był jeszcze cięższy. Po rocznej przerwie potrzebowaliśmy trochę kilometrów by nabrać właściwego tempa. W efekcie końcowym osiągnęliśmy metę w wymagającym rajdzie, wywalczyliśmy 3 miejsce w klasie N i 10 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Felix - A jednak :-) Brak kilometrów rajdowych dał o sobie znać szybciej niż myślałem. Ustawione auto na suchą nawierzchnie, opony typu slick to nie był idealny zestaw na aurę jaka nas spotkała pierwszego dnia Rajdy Rzeszowskiego. Deszcz, z którym się borykaliśmy na odcinku mając opony typu slick tak mocno nas postraszył, że pierwszy dzień zaliczyłem do żałoby rajdowej i najwyraźniej w świecie chciałem się wycofać. Nic ale totalnie, nic nie szło po naszej myśli. Drugi dzień było odrobinę lepiej ale odblokowanie nastąpiło zbyt późno by można było odrabiać jakiekolwiek straty. To był mój jednorazowy występ, na który czekałem od początku roku. Jest bardzo ciężko zapomnieć o rajdach i wspaniałych kibicach, którzy czekali na nas mimo
tak długiej przerwy. Obiecuję, że będę robił wszystko by pojawić się w tym sezonie. Jeszcze raz wszystkim chciałbym podziękować i pogratulować wszystkim zawodnikom z którymi miałem zaszczyt ścigać się na rajdzie Rzeszowskim.

Maciej Gleixner - Rajd za nami. Po prawie rocznej przerwie w jeździe po prawdziwych oesach liczyliśmy się z tym, że będziemy potrzebowali trochę kilometrów żeby znowu przypomnieć sobie rajdowe tempo. Niestety ilość nieprzewidywalnych sytuacji jaka pojawiła się w tym rajdzie nie pomogła nam w konsekwentnym zwiększaniu tempa. Coś ciągle albo stało na drodze, albo leżało na niej, albo lało na nią. Chyba dopiero ostatni oes przejechaliśmy czysto i zanotowaliśmy satysfakcjonujący nas czas. Otrzymaliśmy dużą lekcję rajdowej pokory. Mimo,  że Felix walczy o zdobycie budżetu na dalsze starty to wygląda, że na tą chwilę był to nasz jedyny start w tym sezonie. Szkoda, bo trochę się rozjeździliśmy i następny rajd pewnie pojechalibyśmy zdecydowanie szybszym tempem. No cóż taki sport.

Partnerami Grupy Rajdowej Felix podczas 23 Rajdu Rzeszowskiego byli: Motul, LPG Tech, Felix2. Wspierają nas: Creatum, W-Media, Drift Innovation, Zdjęcia Ewa Manasterska. Gościł nas: Hotel Horyzont.

Galeria

Kliknij w miniaturę i zobacz powiększenie

Najbliższy start:

54 Rajd Barbórka
10 grudnia 2016

strona rajdu

Polecamy